Yeni Uzaktan Egitim Einstein

3.7.16 Google de Ara Bing de Ara ziyaretci-sayac Görünüm.
Uzaktan eğitim teknoloji geliştikçe daha çok tercih konusu olmaya başladı. Daha eskilerden yola çıkarak uzaktan eğitimin kökenini mektuplara kadar dayandırabiliriz. Yavaş ilerlese de çok tercih edilen uzaktan eğitim teknolojiyle birlikte oldukça gelişti. Artık internet kullanılmaya başlandı ve sanki toplu sınıf ortamındaymış gibi uzaktan eğitim yapılmaya başlandı.


Öğrenme kavramı da yavaş yavaş değişmeye başladı. E-Öğrenme olarak anılmaya başlayan öğrenme kavramı teknolojiyle birleşince daha etkili uygulanmaya başladı. Bu sayede öğrenme bir ortama bağlı kalınarak yapılmak zorunda kalınmayıp ortam daha da genişledi. Bu sayede insanlar daha kolay ve daha çok şey öğrendi. İnternet kavramı eğitimle birleşince bu tür yenilikler ortaya çıkmaya başladı. E-Learning için olumlu gelişmeler olan bu değişimler geniş anlamda düşünüldüğünde eğitim seviyesinin artmasına yardımcı oldu.

 Eğitimi oyunlaştırma da eğitimde son derece etkili bir yöntemdir. Oyun öğrencinin hoşuna giden bir aktivite olduğundan öğrenme daha kolay olur. Eğer bireye sevdiği şeyleri yaparak bir şeyler vermeye çalışırsanız bireyin verdiğiniz bilgileri alması daha kolay olacaktır. Ayrıca bilgiler daha da kalıcı olacaktır. Günümüzde neredeyse öğrenci düzeyine göre oyunlaştırma (Gamification) sıklıkla kullanılmaktadır. 

Oyun tabanlı eğitim günümüzün en etkili yöntemlerinden biridir. Öğreticinin oyun tabanlı eğitimi derslerinde kullanması öğrencinin eğitimden nasibini tam anlamıyla almasına yardımcı olur. Hem eğitim zamanı zevkli geçer, hem de öğrenci gerçek anlamda bir şeyler öğrenmiş olur.
{[[''],['']]}
Uyarı: Bu yayındaki resim, makale ve video vs. Web'de bulunan çeşitli kaynaklardan alınmıştır. Telif hakkı tamamen kaynağa göre düzenledi. Bu konuda bir sorun varsa, buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
«
»
Blogger
Disqus
Yorum Yapmak İsteyebilirsiniz

Hiç yorum yok

Yorum Kuralları
1. Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.

2. Yukarıdaki Kurala uymamanız durumunda, Blog sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.