WordPress Yazi Bicimlerini Duzenleme

11.3.17 Google de Ara Bing de Ara ziyaretci-sayac Görünüm.
Ofis programlarında bizler gibi sürekli yazanlar için bilinmesi gereken bir bilgiyi paylaşacağım. Örneğin Microsoft Ofis’te yazı yazıyorsunuz. Birkaç kelimeyi internette yaptığınız araştırmalardan birinden kopyalamanız gerekti. Ofis programına kelime yapıştırdığınız zaman kopyalama yaptığınız yerdeki yazı stili ofis programınıza geçer. Microsoft’ta bunu Ctrl tuşu ile değiştirmenize izin veriyor, ancak Open Office gibi programlarda izin vermiyor. Bu nedenle eğer WordPress kullanıyorsanız tek tuş ile tüm kelimeleri aynı yazı biçimine dönüştürebiliyorsunuz.

WordPress1

Ofis programınızdan yazınızı WordPress ’e yapıştırdınız diyelim. Yazılardan biri farklı yazı tipi, öteki farklı derken kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu nedenle ilk yapmanız gereken şey tüm yazıyı seçip aşağıdaki resimde kırmız renk ile çevirdiğimiz işarete basacaksınız. Silgi simgesine sahip bu işaretin anlamı “biçimlemeyi temizle” dir. Bu simgeye tıkladığınız zaman tüm yazı tipi aynı şekle dönüşecektir.

WordPress2

{[[''],['']]}
Uyarı: Bu yayındaki resim, makale ve video vs. Web'de bulunan çeşitli kaynaklardan alınmıştır. Telif hakkı tamamen kaynağa göre düzenledi. Bu konuda bir sorun varsa, buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
«
»
Blogger
Disqus
Yorum Yapmak İsteyebilirsiniz

Hiç yorum yok

Yorum Kuralları
1. Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.

2. Yukarıdaki Kurala uymamanız durumunda, Blog sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.