iPhone Rahatsiz Etme Modu

11.3.17 Google de Ara Bing de Ara ziyaretci-sayac Görünüm.
iPhone cihazınızda yer alan rahatsız etme modunu bu yazımızda kısaca açıklayacağız. Neredeyse tüm akıllı cihazlarda buna benzer özellikler yer almakta. Tamamen kullanıcı düşünülerek geliştirilmiş rahatsız etme modu kimileri için oldukça güzel işler yapıyor.

iphone1 rahatsiz etme modu

Rahatsız etme modu telefonunuzun yaptığınız işi bölmemesine veya uyurken telefonunuzun çalıp sizi uyandırmamasına veya önemli bir toplantıdayken ortamın bozulmamasına yarıyor. Bu modu etkinleştirdiğiniz zaman iPhone kilitliyken hiçbir çağrı veya mesaj sesi çıkmayacak, hatta telefonunuzun ışığı bile yanmayacaktır. Bildirim çubuğunuzda bir ay simgesi görünecektir. İsterseniz rahatsız etme modunu zamanlayabilir, belirli saatler arasında etkin olmasını sağlayabilirsiniz.

iphone2 rahatsiz etme modu

iPhone’da bu modu kullanmak için iki yol vardır. Birincisi en kısa olanıdır. Aşağıdan yukarıya doğru denetim merkezini çekip sağ tarafta yer alan ay simgesini etkinleştirebilirsiniz. Mor renkli ay simgesi belirince özellik etkinleştirilmiş demektir. İkinci yol ise ayarlardan rahatsız etme moduna gidip etkinleştirebilirsiniz.

iphone3 rahatsiz etme modu

{[[''],['']]}
Uyarı: Bu yayındaki resim, makale ve video vs. Web'de bulunan çeşitli kaynaklardan alınmıştır. Telif hakkı tamamen kaynağa göre düzenledi. Bu konuda bir sorun varsa, buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
«
»
Blogger
Disqus
Yorum Yapmak İsteyebilirsiniz

Hiç yorum yok

Yorum Kuralları
1. Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.

2. Yukarıdaki Kurala uymamanız durumunda, Blog sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.