Bluetooth 5 Ve Ozellikleri

6.7.16 Google de Ara Bing de Ara ziyaretci-sayac Görünüm.
Hayatımızın birçok yerinde gerek akıllı telefonlarla, gerek bilgisayarlarla, gerekse de farklı elektronik cihazlarla kullandığımız bluetooth’un beşinci versiyonu yakın zaman içinde tanıtılacak. Peki, bluetooth 5 bize neyi sunacak?

Bluetooth 5

  • Daha hızlı: Bluetooth 5.0, Bluetooth 4.2 LE'den dört kat daha hızlı olacak, yani kusursuz koşullarda maksimum 2Mbps hıza ulaşabilecek. 
  • Menzili daha uzun: Yeni teknoloji menzili ikiye katlayarak 200 metreye uzatacak. Bu sayede Bluetooth hoparlörlerinizi cihazınızdan daha uzağa yerleştirebileceksiniz. 
  • Konum konusunda daha bilgili: Bluetooth 5.0 örneğin bir alışveriş merkezinde yolunuzu bulmanızı kolaylaştıracak yeteneklerle gelecek. 
  • Nesnelerin internetine hazır: 5.0 sürümünde yapılan ince ayarlar ve optimizasyonlar, internete bağlı cihazlarınız için daha az güç tüketimi ve daha iyi performans anlamına gelecek. 
  • Cihazlarınızı yenilemeniz gerekecek: Bazı Bluetooth yükseltmelerinin aksine bu güncellemede yeni yongalara ihtiyaç duyulacak. Eski cihazlar Bluetooth 5.0 ile çalışacak ancak yeni özelliklerden faydalanmayacak. 2017'nin tüm amiral gemisi telefonlarının Bluetooth 5.0 ile gelmesini bekleyebiliriz.
{[[''],['']]}
Uyarı: Bu yayındaki resim, makale ve video vs. Web'de bulunan çeşitli kaynaklardan alınmıştır. Telif hakkı tamamen kaynağa göre düzenledi. Bu konuda bir sorun varsa, buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
«
»
Blogger
Disqus
Yorum Yapmak İsteyebilirsiniz

2 yorum

Menzilinin uzun olması iyi olmuş. En ihtiyaç duyulan özellik o benim için.
Bir de hangi cihazlar destekleyecek acaba

Cevap

Bilemiyorum Bekleyip Öğrenmek Gerekiyor :)

Cevap

Yorum Kuralları
1. Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.

2. Yukarıdaki Kurala uymamanız durumunda, Blog sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.